Projektujemy rozwiązania Internet of Things (IoT) w szczególności dla sektora dystrybucji energii. Dane z rozproszonych punktów pomiarowych są przesyłane przez koncentratory MyMeter ale także przez moduły komunikacyjne pracujące w sieci LTE/CAT-M które projektujemy i produkujemy wg potrzeb.

Główne zastosowania to optymalizacja dostawy energii cieplnej z kontrolą komfortu cieplnego oraz kontrola zużycia energii elektrycznej w celu optymalizacji jej zużycia w szczególności w przemyśle i usługach.

Platformą łączącą dane z koncentratorów i czujników jest Live Object Platform firmy Orange której jesteśmy partnerem.

W ramach usług wdrożeniowych oferujemy integrację danych w systemach klienta ale także tworzenie i udostępnianie w modelu SaaS aplikacji wizualizacji danych i wsparcia optymalizacji zarówno własne jak i naszych partnerów.

nxt iot

Jednym z naszych rozwiazań IoT jest platforma

Czym jest i w jaki sposób działa?

Sposób działania

Spośród rozwiązań IoT proponujemy system zdalnego odczytu liczników energii elektrycznej. Składa się on z urządzeń nxt© MyMeterBox wraz z aplikacją
nxt© MyMeterApp. Urządzenie nie ingeruje w układ pomiarowy OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego).

Nasze rozwiązanie ma szerokie zastosowanie w monitorowaniu zużycia energii i w zarządzaniu energią elektryczną. Nasza aplikacja pozwala w łatwy i czytelny sposób przedstawić te informacje w formie strony internetowej uruchamianej ze smartfona i komputera.

Dodatkowo, nasz system autonomicznie monitoruje wybrane przez użytkownika parametry i informuje go o przekroczeniach np: przekroczenie mocy umownej. System niezwłocznie wysyła w postaci sms lub e-mail z informacją na temat statusu zdefiniowanego przekroczenia.

nxt© MyMeterBox pozwala na podłączenie do systemu dowolnego licznika energii zaopatrzonego w interfejs optyczny lub RS485.schemat działania mymeterbox

Korzyści

Co oferuje?

Elastyczność

Możliwość odczytywania danych z dowolną granulacją.Wygoda

Kontrolowanie w czasie rzeczywistym zużycia energii elektrycznej z dowolnego miejsca na świecie poprzez przeglądarkę internetową

Bezpieczeństwo

Niezawodny sprzęt najwyższej klasy – wysoka dokładność liczników energii i czujników, niezawodność transmisji w każdych warunkachKoszty pod kontrolą

Analiza kosztów według taryf i lepsze dopasowanie rozwiązań taryfowych

Jakie korzyści dostajemy od ?

Wizualizacja i analiza danych

Wszystkie widoki dostosowane są do potrzeb Klienta. Przyjazny interfejs użytkownika, umożliwiający łatwo analizować profile energetyczne klientów.

Platforma MyMeter